Поняття про дитяче ліжечко Монтессорі та різновиди

Знаменита система Монтессорі, яка успішно застосовується для виховання дітей у різних країнах, заснована на створенні для дитини оптимальних умов для самостійного розвитку.

Доведено, що для ефективного навчання та розвитку малюка потрібно створити для нього середовище, де ніщо не завадить йому досліджувати світ навколо. Свобода та незалежність (в розумних межах) – ось основні засади такого виховання. Щоб облаштувати дитячу кімнату відповідно до принципів Монтессорі, потрібно правильно підібрати меблі, розміри яких не завадять малюку вільно пересуватися кімнатою. При цьому особлива увага приділяється безпеці. Дитяче ліжечко Монтессорі – це вибір батьків, які виховують дитину вільною та незалежною. Це ліжечко має мінімальну висоту, яка не завадить малюку вільно вибиратися з ліжка і лягати в неї самостійно. Можна купити дитяче ліжко за вигідною ціною у спеціалізованому магазині.

Переваги

Ліжко Монтессорі має безліч важливих переваг:

  1. Таке ліжечко допомагає дитині досліджувати навколишній простір, сприяє формуванню правильного просторового сприйняття.
  2. Мінімальна висота спального місця спонукає дитину до руху. При цьому ризик травмуватися, впавши з ліжка, виключено.
  3. У ліжко Монтессорі дитина зможе забратися будь-якої миті, коли захоче відпочити. Так формується зона комфорту малюка, а сон викликатиме позитивні асоціації.
  4. Ліжко Монтессорі підходить дітям, які відмовляються ввечері лягати в ліжко. Доступність спального місця навчить малюка сприймати ліжко як місце для розслаблення.
  5. Ліжко Монтессорі зростатиме разом із дитиною. Щоб збільшити висоту спального місця, можна піднімати рівень розташування ламелей за необхідності.
  6. Підлогове ліжечко має просту та міцну конструкцію, виготовляється з натуральних матеріалів.
  7. М’які лінії та круглі фаски не дозволять дитині отримати травму, вдарившись об ліжечко.

Особливості

Перекладати дитину в ліжко Монтессорі слід у віці 1-3 роки. У цьому віці дитина зможе самостійно вибиратися із ліжка, щоб дослідити світ навколо. Таке ліжко для підлоги абсолютно безпечне навіть для тих малюків, які ще не ходять самостійно, а тільки повзають. Їм також буде нескладно вибратися з ліжечка і за бажання залізти назад.