Створення довгострокових відносин: як CRM допомагає забудовникам в управлінні клієнтами

CRM-система – програмне забезпечення для роботи з клієнтами. Але навіщо воно потрібне? Дані можна вносити в таблицю в Excel або просто в блокнот, розсилки робити самостійно.

Та й не можуть забудовники регулярно розсилати пропозиції: постійні клієнти є, але їх небагато, а більшість цілком задоволена покупкою квартири і не планує нову у найближчі 20 років. Чи потрібна CRM-система для будівельної компанії?

Що може CRM

Щоб дати відповідь на питання, потрібно зрозуміти, на що CRM взагалі здатна. Насамперед це база даних. Інформація про клієнтів зібрана у форматі картотеки та зберігається в єдиному місці. До неї мають доступ усі співробітники. Не кожен може редагувати дані, проте будь-хто може ними скористатися за призначенням. CRM дозволяє спланувати вирву продажів. Це кроки, які потрібно зробити, щоб клієнт із потенційного став реальним, а потім постійним.

Ще CRM-система дозволяє частково автоматизувати роботу із клієнтами. Повідомлення розсилаються автоматично, розсилки запускаються самі, навіть імена та товари підставляються за допомогою алгоритму. CRM сама виставить рахунок, оформить накладну. Співробітнику залишиться лише зробити пару дзвінків.

У будь-якій CRM присутні збір даних та аналітика. Це дозволяє краще розуміти поведінку співробітників та клієнтів. Співробітникам можна призначати більш сприятливі завдання, змінювати систему преміювання. Клієнтам – складати індивідуальні пропозиції, знижки, розсилки.

Як це використовувати

Спеціалізована CRM для забудовника вміє все це навіть більше. Але як це допомагає забудовнику у роботі? З базою даних зрозуміло: все в одному місці не втрачається. З роботою з цієї бази складніше, але автоматизація та інтеграція справді спрощують багато процедур. Розсилки CRM здійснює самостійно — люди отримують повну інформацію про хід будівництва та впевненість, що їхні засоби у безпеці. Надсилати повідомлення по телефону та електронній пошті, дзвонити, отримувати звернення у відповідь можна прямо з системи, причому кожна дія фіксується і може бути детально розглянута.

CRM для забудовників обов’язково містять так звану шахівницю — систему броні та продажу квартир, що допомагає бухгалтерському обліку. Відразу видно, яка квартира є вільною для продажу.

Система спрощує документообіг, автоматично складаючи звіти та багато інших документів. Це робить бухгалтерську та фінансову діяльність прозорішою та набагато зручнішою. За рахунок цього будівельна CRM дозволяє заощадити чимало часу, який можна витратити з більшою користю.