Безумовним лідером ринку залишаються металеві опори для столу, ціна на них найбільш доступна, тому на них приходиться майже 50% ринку. Далі з часткою 25 % йдуть складні-розкладні механізми для столів
Сучасні основи для столів в Києві — це металеві фіксовані та складні-розкладні механізми, на які загалом приходиться майже 75 відсотків продажів. Менш популярними є моторні (регульовані) опори, їх доля не перевищує 15 відсотків, ще 10 — це декоративні дерев’яні основи, які використовується переважно в класичних інтер’єрах та преміумсегмент меблів.
Металеві vs складні-розкладні механізми для столів: порівняймо
Висока популярність металевих опор обумовлена їх відмінними експлуатаційними характеристиками. Вони здатні витримувати дуже велике навантаження протягом тривалого часу, можуть експлуатуватися в досить жорсткому середовищі (при застосуванні додаткового антикорозійного покриття). При цьому металеві опори здатні довго зберігати свою візуальну привабливість і вимагають мінімального обслуговування. Метал досить пластичний, тому дозволяє втілювати у реальність оригінальні ідеї дизайнерів. При цьому важливою перевагою залишається і вартість, вона найнижча в порівнянні з іншими варіантами:
- базові (статичні) металеві опори — від 50 до 150 доларів;
- складні/розсувні механізми — від 200 до 500 доларів;
- регульовані механічні (підйом виконується вручну) — від 150 до 250 доларів;
- регульовані з електроприводом — від 300 доларів і значно вищі для моделей із програмованою висотою;
- дерев’яні — від 100 до 200 доларів, дизайнерські варіанти — від 400 доларів.
Можна виділити кілька факторів, які впливають на кінцеву вартість металевої опори для столу:
- Складність конструкції — Х-подібні опори, наявність вбудованих каналів для прокладання кабелю, дизайнерські рішення — все це відразу підіймає ціну.
- Товщина металу — чим вона більша, тим вартість буде вищою. У звичайних опорах використовується метал завтовшки не більше 2 мм, у преміумсегмент та при використанні масивних стільниць — до 3 мм. При цьому не останню роль відіграє якість сталі.
- Тип з’єднання — болтові з’єднання опор дешевші, але вони менш стійкі і згодом вони стають менш міцними. Зварювання обійдеться дорожче, особливо коли йдеться про приховані шви.
- Фінішна обробка — покриття хромом, порошковою фарбою, патиною або латунним покриттям збільшують вартість.
- Країна виробництва — опори виробництва Китаю коштуватимуть значно дешевше, ніж від європейських виробників.
Складні-розкладні механізми для столів залишаються сегментом ринку, що швидко зростає, особливо вони популярні в малих просторах житлових інтер’єрів. На щорічних виставках меблів частка складних/трансформованих рішень стабільно збільшується на 3-5 відсотків.
Leave a Reply