Загальні рекомендації армування плити перекриття

Армування плити перекриття – це найважливіший етап будівництва. Завдяки такому процесу можна забезпечити максимальну міцність та стійкість конструкції. Проектування має бути грамотним та продуманим, щоб надалі не виникало проблем. Для армування на практиці використовуються арматурні стрижні чи сітки, і навіть композитні матеріали. Розглянемо етапи виконання таких робіт докладніше.

Підготовка поверхні

Перед тим, як розпочинати армування, потрібно підготувати поверхню плити перекриття. Вона очищається від бруду та пилу, олії та інших забруднень. Крім цього, поверхня обробляється спеціальними засобами, щоб зчеплення арматури з бетоном було якісним.

Розмітка та встановлення опалубки

Щоб зробити форму плити перекриття, необхідно зробити розмітку на поверхні підлоги і організувати опалубку. Це тимчасова конструкція з металу або деревини. Саме опалубка визначає розміри та форму майбутньої плити.

Укладання арматурних стрижнів

Укладання стрижнів арматури здійснюється за основними розрахунковими параметрами. Їх необхідно розташовувати, суворо дотримуючись проекту. Завдяки цьому конструкція вийде максимально міцною і не підведе у найскладніших умовах експлуатації.

Зварювання та з’єднання арматури

Якщо ви користуєтеся зварною арматурою, потрібно зварити з’єднання між окремими елементами, щоб конструкція вийшла цілісною. Усі з’єднання мають відповідати технічним вимогам.

Встановлення арматурної сітки

Щоб міцність конструкції збільшилася, на практиці використовується арматурна сітка. Її укладають поверх арматурних стрижнів. Для фіксації на практиці застосовуються дроти або спеціальні скоби. Загальні рекомендації армування плити перекриття говорять про те, що такі вироби мають бути високоміцними.

Заливка бетоном

Коли всі елементи будуть укладені, необхідно залити їх бетоном. Матеріал повинен мати високий рівень якості та міцності. Крім цього, розчин необхідно ущільнити, щоб конструкція вийшла однорідною.

Викочування та вирівнювання бетону

Після заливання бетону потрібно додатково обробити поверхню, використовуючи рейки, вібратори та швабри. Ви отримаєте ідеально рівну та гладку плиту без різних дефектів.

Висихання та захист бетону

Бетон повинен висихати у оптимальних умовах. Також варто продумати захист поверхні від різних негативних факторів. На практиці використовуються спеціальні захисні матеріали та сучасні технології.

Нормативна база перераховує всі вимоги до армування плити перекриття. Краще звернутися за допомогою до досвідчених фахівців, які не припустяться помилок і зроблять все за правилами!